Domáca očista hrubého čreva, domáce praktiky

Sponzorovaný obsah

Hrubé črevo, súčasť tráviaceho traktu, je zodpovedné za extrakciu vody a soli z konečného produktu pred vyprázdnením. Hrubé črevo občas nefunguje správne a toxíny sa môžu ukladať na steny čreva. To môže spôsobiť bolesti hlavy, kožné alergie, slabosť, zvracanie a nadúvanie.

 
Existuje mnoho spôsobov, ako vyčistiť hrubé črevo, ale najlepším riešením je vždy prirodzená domáca liečba, ako domáca očista hrubého čreva, ktorú je ľahké vyskúšať. Okrem toho tieto metódy, pretože sú prírodné, nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Ak problém nevyriešime včas, môže to viesť k ďalším chorobám – srdcovým chorobám, žlčovým kameňom, astme, kožným alergiám a problémom s pečeňou. Domáca očista hrubého čreva sa však ľahko zbaví nebezpečných toxínov.

Tu je 10 najúčinnejších spôsobov vyčistenia hrubého čreva:
1, jablková šťava

Čerstvá jablková šťava je jedným z najlepších spôsobov čistenia hrubého čreva. Pravidelná konzumácia jablčnej šťavy podporuje pohyb čriev, rozkladá toxíny a zlepšuje zdravie pečene a tráviaceho traktu. Začnime deň pohárom nefiltrovanej jablčnej šťavy a po pol hodine ju zakryjeme pohárom vody! Opakujte to niekoľkokrát denne! Medzi dve poháre jablčnej šťavy môžeme konzumovať aj slivkovú šťavu. Čerstvo vyrobená jablková šťava je sama o sebe účinným liekom, ale ak nemáte jablko, môžete jesť organickú jablkovú šťavu. Ak vyberiete túto metódu, je vhodné vyhnúť sa tuhým jedlám.

2, citrónová šťava

Antioxidanty a obsah vitamínu C v citróne sú dobré pre tráviaci systém. Stlačte citrónovú šťavu a pridajte štipku morskej soli, trochu medu a pohár vlažnej vody. Dobre zamiešajte a ráno konzumujte na lačný žalúdok! To nám poskytne viac energie, lepší pohyb čriev a zdravšiu pokožku. Počas dňa si môžete do pohára jablka pridať dve polievkové lyžice čerstvej citrónovej šťavy – zoberte ju 3-4 krát denne! Pomáha to riediť sliznice čreva.

3, voda

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pri čistení vnútorností, je konzumácia veľkého množstva vody. Je veľmi dôležité, aby ste denne pili aspoň 6 – 8 pohárov vody, aby vaše telo prirodzene dostalo tekutinu potrebnú na odplavenie toxínov. Okrem toho bohatý príjem vody stimuluje prirodzený peristaltický pohyb, takže hrubé črevo sa čoskoro vráti do správneho fungovania. Voda je tiež veľmi dôležitá pre hydratáciu tela. Okrem vody môžete piť aj čerstvé ovocné a zeleninové šťavy.

4, Šťavy zo surovej zeleniny

Pri čistení hrubého čreva je veľmi dôležité vyhnúť sa spracovaniu a vareniu jedla na jeden alebo dva dni. Namiesto pevných potravín sa pokúste piť toľko čerstvých zeleninových štiav, koľko len dokážete! Cukor v zeleninových šťavách podporuje pohyb čriev, vitamíny, minerály, aminokyseliny a enzýmy udržujú telo zdravé a energizované. Ak je to možné, nepite predvarené zeleninové šťavy, pretože neobsahujú účinné enzýmy, ktoré pomáhajú telu rozkladať sa a vylučovať toxíny! Doma môžete pomocou mixéra ľahko pripraviť zeleninové šťavy.

5, vláknité potraviny

Vysoký príjem potravín bohatých na vlákninu pomáha čistiť hrubé črevo od toxínov. Vlákna zabraňujú tvrdnutiu stolice a zlepšujú pohyb čriev, čím pomáhajú telu zbaviť sa toxínov. Vláknité potraviny tiež pomáhajú predchádzať črevným ochoreniam. Do našej stravy môžeme pridať veľa vlákniny s čerstvým ovocím (maliny, hrušky, jablká) a zeleninou (artičoky, hrášok, brokolica). Cereálne vločky, kôstkové ovocie, fazuľa a semená majú tiež vysoký obsah vlákniny.

 
6, Jogurt

Pravidelná konzumácia čerstvého jogurtu môže pomôcť udržať zdravé hrubé črevo, pretože dodáva telu probiotiká a prospešné baktérie a zbavuje ich škodlivých baktérií. Obsahuje tiež veľa vápnika, čo je oveľa prospešnejšie ako vápnik v mlieku. Jogurt môžete jesť sami alebo pridať čerstvé ovocie: jablko, vápno, banán atď. Jogurt je vynikajúci liek na infekcie hrubého čreva a tráviace problémy, ako je nadúvanie, nepravidelné pohyby čriev alebo tráviace ťažkosti.

7, ľanové semeno

Ľanové semeno obsahuje veľa omega-3 mastných kyselín, antioxidantov a prírodných vlákien a vstrebáva vodu, takže napučiava v hrubom čreve a pomáha vylučovať toxíny pri prechode črevami. Mleté ľanové semienka môžeme pridať do cereálnych vločiek, jogurtu, ovocia a iných zdravých potravín. Ak chcete dosiahnuť rýchlejší výsledok, do pohára s vodou pridajte polievkovú lyžicu ľanových semienok a vypite ju pol hodiny a pol pred spaním a raňajkami. Ľanové semeno čistí hrubé črevo a pomáha predchádzať rakovine, ochoreniam srdca a cukrovke.

8, morská soľ

Pridajte do pohára vody lyžičku morskej soli a privarte. Po vstávaní ju vypite horúco alebo studene, potom o niekoľko minút neskôr ľahnite a masírujte žalúdok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 1 = 7